Zapowiedź Androida 6.0 Marshmallow – co nowego?

8rcefthj67TR5hMSEc76cz1Lrs1EwBU7tiJMkIiOMn4no4341ge3by1JlaT5wpUH5aa

Niedawno w sieci ukazały się nowe wersje oprogramowania wewnętrznego dla kilku smartfonów z systemem Android, prezentowane przez Google, HTC, LG, Motorola. Chociaż wiele telefonów nie zostało zaktualizowanych nawet do wersji 5.0, nowa aktualizacja zapewnia użytkownikom dużo nowych funkcji. Jako pierwsi, którzy mieli szczęście zobaczyć nowość, byli właściciele Nexus 5,
Nexus 6, Nexus 9 i NexusPlayer. Oficjalne oprogramowanie wewnętrzne zostało już wypuszczone na rynek i jest dostępne do pobrania.

W tym momencie wersja Androida 6.0 Marshmallow nie jest wersją ostateczną, więc niektóre poprawki w wydaniu są możliwe. Wymieńmy główne innowacje, które już nigdzie nie znikną. Ale do nich mogą się dołączyć nowe.

Lista zmian:

  • Uprawnienia aplikacji. Użytkownik ma teraz pełną kontrolę nad prawami, które zapewnia aplikacji. Wielu autorów szkodliwego oprogramowania korzyszótało z nieuwagi ludzi. Teraz ten problem został ostatecznie rozwiązany! Przed wątpliwymi działaniami programu na ekranie pojawią się dodatkowe ostrzeżenia i zapytania. Tylko od Ciebie zależy, czy się z nimi zgadzasz, czy nie.
  • GoogleNow. Wcześniej z funkcji inteligentnego asystenta, który pojawił się w poprzedniej wersji, korzystało bardzo niewiele osób. Teraz sztuczna inteligencja zbiera dla Ciebie różne informacje. Analizuje się odwiedzane strony, uruchamiane aplikacje i wiele więcej. Zapytania mogą służyć do wyciągania użytecznych danych.
  • AndroidPay. Główną innowacją jest możliwość płacenia za zakupy i aplikacje za pomocą NFC. Ponieważ ta funkcja przekazywania danych nie jest dostępna we wszystkich modelach, jej aktualność może być wątpliwa.
  • Tworzenie kopii zapasowych danych. Po podjęciu decyzji o pobraniu aplikacji Android Marshmallow dla Twojego smartfona (jeśli jest taka możliwość), otrzymasz wygodne narzędzie do archiwizacji ważnych danych. Wcześniej Android miał już możliwość tworzenia kopii zapasowych, ale teraz dane są również zapisywane i z aplikacji. Na przykład, jeśli przejdziesz przez grę i zapiszesz bieżące postępy, warto przenieść je do bezpiecznego miejsca.
  • Autoryzacja odciskiem palca. Ponieważ ewolucja systemów płatności nadal trwa, wprowadzenie tej możliwości było niezwykle ważne.
  • Udoskonalenia techniczne. Deklarowana optymalizacja silnika Androida, w wyniku której aplikacje będą ładować się szybciej, a bateria wytrzyma wydłużony czas pracy. Standardowe obietnice marketingowe.
  • Ulepszenia wizualne. Nowa wersja systemu operacyjnego zostanie uzupełniona o nowy zestaw tapet, launcherów i innych przydatnych funkcji. Ale globalnie projekt się nie zmieni.

Podsumowując wstępne wyniki, spółka Google ponownie przedstawiła interesujący system operacyjny, który konkuruje na równi z AppleiOS. Zarówno pod względem wzornictwa, jak i możliwości. Główną wadą jest mała lista obsługiwanych telefonów.

Wiele zależy od producentów smartfonów. Znane marki będą starały się publikować aktualizacje tak szybko, jak to możliwe. Ale chińskie bezimienne telefony pozostaną na starej platformie. Dla nich i Android 5.0 – wysokość nieosiągalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.